Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Во текот на утрешниот ден ќе продолжи сончевото време со слаб ветер од променлив правец.

Во текот на неделава времето ќе биде стабилно, преку ноќта студено, со ниски утрински температури, а дневните ќе бидат во постепен пораст.