облачно време

Сончево време со можност за врнежи од дожд во попладневните часови

Времето денес во текот на претпладневните часови ќе биде сончево со мала до умерена облачност.

Попладне ќе има изолирана појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Утре и во следните денови во попладневните часови на повеќе места ќе има пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Температурите ќе бидат во постепено опаѓање.

Прочитајте повеќе

Гир и европските амбасадори во посета за поддршка на Фондација Метаморфозис

Проверувачите на факти играат витална улога во заштитата на демократијата и во обезбедувањето пристап на …