Ставрески се врати во работните тела на ВМРО-ДПМНЕ

Поранешниот министер за финансии во владата на ВМРО-ДПМНЕ предводена од Никола Груевски, Зоран Ставрески, по подолго време се врати во работните тела на ВМРО-ДПМНЕ. Како што соопштија синоќа од партијата формирале работно тело за следење на реализацијата на проектите на градоначалниците кои ги ветиле пред граѓаните.

„Во работното тело кое ќе биде раководено од Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ќе бидат и Зоран Ставрески и Оливер Шамбевски“, наведоа од ВМРО-ДПМНЕ.

Ставрески беше вицепремиер во владата на Груевски од 2006, а од 2009 до 2016 и министер за финансии.

Шамбевски беше пратеник на ВМРО-ДПМНЕ, а потоа и амбасадор на Македонија во Кина.

Прочитајте повеќе

Порталб: Касами ја достави во Обвинителство тужбата против Арифи за велосипедската патека

Тужбата што градоначалникот на Тетово Билал Касами ја најави против поранешната градоначалничка Теута Арифи за …