облачно

Променливо облачно време со засилен северен ветер

Денеска ќе преовладува променливо облачно и студено време, со сончеви периоди. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено вдолж Повардарието. Највисоката дневна температура ќе достигне 8 степени Целзиусови.

Прочитајте повеќе

Изборна битка во петка и шестка за две пратенички места

Изборна битка во петка и шестка за две пратенички места

Гласачите во седум избирачки места во две изборни единици ќе одлучуваат можеби и за преструктуирање …