Променливо облачно време со сончеви периоди

Во нашата земја времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Во планинските подрачја ќе провејува слаб снег. Ќе дува засилен ветер од северен правец, особено во источните делови. Температурата ќе се движи во интервалот од -1 до 8 степени над нулата.

Прочитајте повеќе

дизел

Дизелот поевтинува за 2 денарa

Од ноќеска на полноќ, дизел горивото на бензинските станици низ земјава ќе се продава поевтино …