Сончево време

Временска прогноза: Променливо облачно и потопло

Времето денеска ќе биде умерено до значително облачно, во крајните североисточни подрачја ќе провејува слаб снег. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северозападен правец, особено вдолж Повардарието. До крајот на денот облачноста ќе се намали. Дневната температура че се движи во интервалот од 3 до 13 степени.

Прочитајте повеќе

Прв работен ден за новата Влада – резултати или само ротација на кадри?

Прв работен ден за новата Влада – резултати или само ротација на кадри?

Новата власт, која најавува видливи резултати, економијата и животниот стандард на граѓаните ги стави меѓу …