Сончево време со пролетни температури

Сончево време со пролетни температури

Денеска ќе преовладува сончево и потопло време. Претпладне по одделни котлини ќе има услови за појава на магла или ниска облачност. Максималната дневна температура ќе достигне 16 Целзиусови степени.

Прочитајте повеќе

Почина Стојан Андов, првиот претседател на Собранието по осамостојувањето

Почина Стојан Андов, првиот претседател на Собранието по осамостојувањето

На првите повеќепартиски избори во 1990 година е избран за собраниски пратеник. Претседател на Собранието …