Облачно време со повремен локален дожд

Облачно време со повремен локален дожд

Денеска ќе преовладува претежно облачно време со повремени локални врнежи од дожд, кои ќе бидат пообилни во западните делови. Ќе дува умерен до засилен, а вдолж Повардарието и во источните делови силен ветер од јужен правец. Температурата ќе се движи во интервалот од 10 до 20 степени Целзиусови.

Прочитајте повеќе

Изборна битка во петка и шестка за две пратенички места

Изборна битка во петка и шестка за две пратенички места

Гласачите во седум избирачки места во две изборни единици ќе одлучуваат можеби и за преструктуирање …