Денеска и утре сонце, во недела дожд

Денеска и утре сонце, во недела дожд

Денеска ќе преовладува сончево и потопло време, со мала локална облачност позначителна во западните делови. Ќе дува умерен ветер од југозападен правец, со максимална температурата од 25 степени.

И утре ќе биде претежно сончево и потопло. Под влијание на постудена воздушна маса, од утревечер ќе се зголеми облачноста. Во недела преку денот ќе започнат врнежи од дожд, повремено поројни и проследени со засилен северен ветер и појава на грмежи. Температурите ќе бидат пониски за 6 до 9 степени во однос на сабота.

Прочитајте повеќе

Апел на СВР Битола за безбедно одбележување на полуматурските и матурските прослави

Апел на СВР Битола за безбедно одбележување на полуматурските и матурските прослави

Во интерес на безбедноста на сите граѓани, а посебно за безбедно прославување на матурските и …