Сончево и топло време со температури до 30 степени

Сончево и топло време со температури до 30 степени

Денеска и утре ќе преовладува сончево и топло време со температури до 30 степени Целзиусови.

Утре кон крајот на денот, во северните делови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Во среда ќе има зголемена облачност и локални врнежи од дожд, кои на места ќе бидат поројни, а дневната температура ќе се намали. Од среда до петок ќе дува засилен северен ветер.

Прочитајте повеќе

кацарска

Уставен суд: Кацарска има право да остане на функцијата

Како реакција на тоа што Судскиот совет испратил известување до претседателот на Собранието, дека уставната …