Бројката на активни случаи од коронавирус во Прилеп се искачи на 804

Бројката на активни случаи од коронавирус во Прилеп се искачи на 804

Информација за состојбата со коронавирусот во општина Прилеп за периодот од 8 до 14 март 2021 година, како и вкупни бројки на заболени и починати од почетокот на пандемијата:

  • Од Центарот за јавно здравје информираат дека изминатата седмица, во периодот од 8 до 14 март, во општина Прилеп имало 379 новозаболени од коронавирус;
  • Од последици на коронавирусот починале 14 лица;
  • Бројот на активни случаи со КОВИД-19 изнесува 804;
  • Вкупниот број на заразени од вирусот изнесува 6.122;
  • Од почетокот на пандемијата, од коронавирус починале 284 лица.

Прочитајте повеќе

Прв работен ден за новата Влада – резултати или само ротација на кадри?

Прв работен ден за новата Влада – резултати или само ротација на кадри?

Новата власт, која најавува видливи резултати, економијата и животниот стандард на граѓаните ги стави меѓу …