Времето денеска ќе биде сончево, со мала до умерена локална облачност и со умерен до засилен ветер од северен правец. Идентично време не’ очекува и во текот на утрешниот ден. Температурата во деновите од викендот ќе се движи од 6 до 13 степени Целзиусови.