Денеска и за викендот пролетни температури до 20 степени

И денеска продолжува периодот на стабилно и потопло време. Особено топло ќе биде за време на викендот, кога дневната температура ќе биде над просекот за овој период од годината и ќе се движи во интервалот од 10 до 20 степени Целзиусови.

Во понеделник во западните делови ќе има преодно зголемување на облачноста со услови за слаб локален дожд.

Прочитајте повеќе

Бојан Маричиќ на средба со Никола Верола

Маричиќ: Ние мораме да останеме на европскиот курс во полза на сите граѓани на Северна Македонија

Првиот заменик претседател на Владата задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ, одржа средба со Никола …