жешко

Денеска сончево со температура до 37 степени

Времето денеска ќе биде претежно сончево и топло. Попладне во западните планински предели ќе има услови за локална појава на краткотраен дожд со ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Максималната температура ќе достигне 37 степени, а УВ индексот 7.

Во следните денови не’ очекува сончево време, со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од североисточен правец. Температурата ќе се движи во интервалот од 28 до 38 степени Целзиусови.

Прочитајте повеќе

Бесплатен влез во музејските институции за 18 Мај, Меѓународниот ден музеите

Бесплатен влез во музејските институции за 18 Мај, Меѓународниот ден музеите

„Музеи за едукација и истражување“ е мотото под кое утре ќе се одбележи Меѓународниот ден …