Денеска сончево, утре наоблачување со локални врнежи од дожд

Денеска сончево, утре наоблачување со локални врнежи од дожд

Во нашата држава времето денеска ќе биде сончево и топло, со слаб до умерен ветер од западен правец. Температурата ќе се движи од 14 до 23 степени Целзиусови.

Во текот на ноќта облачноста ќе се зголемува. Утре времето ќе биде променливо облачно, попладнето во западните делови ќе има локални врнежи од дожд, а на планините од снег. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, што ќе услови значително намалување на дневната температура, особено во северните делови. Максималната температура ќе достигне 18 Целзиусови степени.

Прочитајте повеќе

Богородица пожар

Затворен граничниот премин Богородица поради пожар, се преземаат мерки за гасење на пожарот

Се преземаат интензивни мерки за гасење на пожарот. Апел до сите граѓани да не се …