бензин дизел бензинска горива

Дизелот поевтинува за 1.5 денари за еден литар, бензинот со иста цена

Со одлука на Регулаторната комисија за енергетика, од ноќеска малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ се намалува за 1,5 денари за литар и ќе изнесува 66,5 ден/литар.

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, не се менуваат, односно остануваат на исто ниво.

Прочитајте повеќе

Талат Џафери: Има обиди за изборен инжинеринг

Талат Џафери: Има обиди за изборен инжинеринг

Имам добиено извештаи од учесниците во изборниот процес за вознемирување во однос на обиди за …