Дизелот поскапува за 1,5 денар

Дизелот поскапува за 1,5 денар

Малопродажната цена бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се зголемува за 1 денар за литар, па сега новата цена ќе изнесува 77,5 денари

Прочитајте повеќе

Во акција уапсени 17 припадници на затворска полиција

Во акција уапсени 17 припадници на затворска полиција

Седумнаесет припадници на затворската полиција се уапсени во голема полициска акција, информираат од Обвинителството за …