Дваесетгодишна Британка починала по операција за слабеење во Турција

Откако ѝ било одобрено да лета дома три дена по процедурата извршена во Турција, на 5 јануари на Морган Рибеиро ѝ се слошило за време на летот назад до аеродромот Гетвик, принудувајќи го авионот итно да слета во Белград, каде што била пренесена во болница

Прочитајте повеќе

Соединетите Американски Држави воведуваат санкции против Русија

Соединетите Држави (САД) денеска воведуваат нови санкции против Русија пред втората годишнина од руската инвазија …