несреќа

Две лица загинаа утрово во сообраќајна несреќа кај Росоман

Утрово во прекин е сообраќајот на магистралниот пат Градско-Прилеп поради сообраќајната незгода

Две лица загинаа, а тројца се тешко повредени во сообраќајна несреќа што утрово се случи на магистралниот пат Градско-Прилеп кај Росоман. Незгодата се случила околу 6:40 часот утрово, а според првичните информации станува збор за верижен судир на четири возила.

Утрово во прекин е сообраќајот на магистралниот пат Градско-Прилеп поради сообраќајната незгода, а екипи на МВР и на обвинителството во моментов вршат увид на лице место на настанот.

За интервенција на терен биле упатени екипи на итната медицинска помош од Кавадарци и противпожарни екипи.

Извор:МЕТА

Прочитајте повеќе

Кочанскиот Центар

Убиецот зад кочанскиот фемицид доби доживотна казна

Донесена е пресуда за кривичното дело Убиство извршено при родово базирано насилство и на свиреп …