Двегодишно девојче почина откако било претепано од таткото

Двегодишно девојче почина откако било претепано од таткото

Таткото ја претепал својата ќерка на 18 декември, а по три недели борба за живот, девојчето починало во Клиничкиот центар во Скопје

Прочитајте повеќе

Полициска акција во затворот Идризово

Полициска акција во затворот Идризово

Во најголемиот затвор ,,Идризово” во Скопје, денеска биле извршени претреси. Од обвинителството ја потврдуваат акцијата, …