И денеска нестабилно и дождливо време

Променливо облачно време, претпладне со локален дожд а од пладневните часови нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и повремено засилен ветер и услови за појава на град. Нестабилноста ќе биде помала на југозападот од земјата. Дневната температура ќе достигне максимални 26 степени Целзиусови.

Прочитајте повеќе

Ковачевски од Министерскиот совет на ОБСЕ: Северна Македонија е за инклузивен и отворен дијалог, заснован на принципите на мултилатерализмот

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски денеска се обрати и го отвори 30-от Министерски совет на …