Илјадници мигранти во Мексико одат кон границата со САД

Илјадници мигранти во јужниот дел на Мексико тргнаа пеш кон САД, на пат долг 3.000 километри.

Извор: DW

Прочитајте повеќе

Тројца мртви и двајца ранети во пукање во Канада

При пукање во Винипег, Канада, три лица загинаа, а две се тешко повредени, соопшти локалната …