Иран нападна цели во Пакистан, остар протест на Исламабад

Иран нападна цели во Пакистан, остар протест на Исламабад

Откако Иран ракетираше цели во Сирија и во Ирак, следуваа проектили врз упоришта на сунитската милитантна група Џаиш ал-Адл во соседен Пакистан. Властите во Исламабад остро го осудија нападот и се заканија со одмазда

Извор: DW

Прочитајте повеќе

Запорожје нуклеарна централа

Украинско МНР: Русија е единствената држава во светот која се обидува да украде нуклеарна централа

Ги повикуваме нашите партнери да го зголемат притисокот врз државата агресор, вклучително санкциониот притисок во …