Мијалков со лисици од „Мериот“ спроведен во притвор во Шутка

1ТВ ексклузивно дознава дека поранешниот шеф на УБК Сашо Мијалков полиција го изнела со лисици од скопскиот хотел „Мериот“, од каде што го спровела во истражниот затвор во Шутка.

Ова е побарано од СЈО поради сознанија дека постои опасност од бегство.

По Кирил Божиновски и Миле Јанакиески, Мијалков е третиот приведен функционер од поранешната власт по бегството на екс премиерот Никола Груевски.

Очекуваме директни јавувања на екипите на 1ТВ од пред хотелот „Мериот“, затворот Шутка и од пред Кривичен суд.

Извор: 1ТВ

Прочитајте повеќе

Министерството за правда ја започна постапката за екстрадиција на Љупчо Палевски од Турција

Соопштение од Министерството за правда по однос на барањето за екстрадиција на Љупчо Палевски од …