МВР: Запленети 2.600 парчиња пиротехнички средства во Прилеп

МВР: Запленети 2.600 парчиња пиротехнички средства во Прилеп

Денеска (21.12.2022) од страна на полициски службеници од СВР Битола- Полициска станица од општа надлежност Прилеп, на ул.„Методија Шаторов – Шарло”, во близина на пазарот во Прилеп, при преглед кај З.М.(37) од Прилеп пронајдени се 2.600 парчиња различни видови пиротехнички средства.

Предметите од страна на полициските службеници се одземени, а со З.М е извршен службен разговор во полициска станица. По целосно документирање на случајот, против З.М. ќе биде поднесена соодветна пријава.

Прочитајте повеќе

Да се скратат часовите поради топлото време, препорачува МОН

Да се скратат часовите поради топлото време, препорачува МОН

Одлуката на надлежните следува откако родители реагираа на социјалните мрежи и негодуваа децата да бидат …