Стоп Полиција

На територијата на СВР Битола изречена 91 санкција за брзо возње

Соопштение од СВР Битола

Во текот на вчерашниот ден, на територијата на СВР Битола спроведена бешe засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, при што санционирани се 91 возачи.

Од нив 55 возачи ја пречекориле брзината во населено место, а 36 возачи надвор од населено место. На сите прекршители изготвени им се соодветни поднесоци.

Акциски сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи, за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

Прочитајте повеќе

Ковачевски: ЕУ е нашата единствена алтернатива, заедно со ЕУ ќе ја пребродиме економско-енергетската криза

Премиерот Димитар Ковачевски заедно со лидерите од Западен Балкан денеска учествуваше и дискутираше на втората …