Наутро студено, преку денот сончево

Наутро студено, преку денот сончево

Во утринските часови од денешниот ден ќе биде студено, а во котлините во јужниот дел од земјата ќе има појава на магла или ниска облачност. Преку денот ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, поголема во југоисточните делови од земјата и понекаде во западните. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец. Температурата ќе се движи во интервалот од 5 до 11 степени Целзиусови.

Прочитајте повеќе

Почина Стојан Андов, првиот претседател на Собранието по осамостојувањето

Почина Стојан Андов, првиот претседател на Собранието по осамостојувањето

На првите повеќепартиски избори во 1990 година е избран за собраниски пратеник. Претседател на Собранието …