Облачно со засилен северен ветер, од утре стабилизирање на времето

Облачно со засилен северен ветер, од утре стабилизирање на времето

Денеска времето ќе биде променливо облачно и постудено, на планините и на повисоките места локално ќе провејува слаб снег. Ќе дува засилен до силен северен ветер, на повеќе места со брзина и над 70 км/час. Дневната температура ќе се движи во интервалот од 1 до 10 степени Целзиусови.

Од утре ќе настапи стабилизација на времето со пораст на дневната температура.

Прочитајте повеќе

цук пожари

Во изминатото деноноќие регистрирани 22 пожари на отворено, осум сè уште се активни

Вкупно 22 пожари на отворено биле евидентирани во последното деноноќие, а од нив утрово се …