Врнежливо време

Облачно време со обилни врнежи на дожд

Времето денес ќе биде облачно со пообилни и на места поројни врнежи од дожд (над 20 л/м2) , а на повисоките планини од снег. Од вечерните часови понекаде во планинските региони ќе има услови за појава на замрзнат дожд. Ќе дува и умерен до засилен југоисточен ветер.

Во деновите потоа ќе преовладува умерено до значително облачно време со повремени врнежи од дожд, а на планините со повремен снег, наутро со услови за магла во котлините.

Прочитајте повеќе

Дизелот поскапува за 2 денара, бензините остануваат со истата цена

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија (РКЕВУ) донесе одлука за …