Од билтенот на МВР: Нова тепачка меѓу вработени во прилепски „Комуналец“

Од билтенот на МВР: Нова тепачка меѓу вработени во прилепски „Комуналец“

Од Секторот за внатрешни работи Битола, јавуваат за нов инцидент, односно физичка пресметка на вработени во ЈКП „Комуналец“ – Прилеп.

„На 19.05.2022 во ОВР Прилеп, В.А.(41) од Прилеп пријавил дека во кругот на Јавно претпријатие во Прилеп, по кратка вербална расправија со неговата колешка Г.А., бил физички нападнат од неа и нејзиниот сопруг, кој исто така бил вработен во претпријатието. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, се вели во информацијата на СВР Битола.

Прочитајте повеќе

полиција полицајци

Двајца полицајци се сомничат дека примиле поткуп за да не констатираат сообраќаен прекршок

Тие се сомничат дека на 04.07.2024 околу 23.00 часот на ул.„Даме Груев“ во Скопје, при …