Од билтенот на МВР: Нова тепачка меѓу вработени во прилепски „Комуналец“

Од Секторот за внатрешни работи Битола, јавуваат за нов инцидент, односно физичка пресметка на вработени во ЈКП „Комуналец“ – Прилеп.

„На 19.05.2022 во ОВР Прилеп, В.А.(41) од Прилеп пријавил дека во кругот на Јавно претпријатие во Прилеп, по кратка вербална расправија со неговата колешка Г.А., бил физички нападнат од неа и нејзиниот сопруг, кој исто така бил вработен во претпријатието. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, се вели во информацијата на СВР Битола.

Прочитајте повеќе

МНР – Макрон уверува дека ненамерно згрешил со „Северномакедонци“

Направена е ненамерна грешка при употребата на придавката за граѓаните на Северна Македонија, вакво уверување …