Ослободени четворица заложници на Хамас во Појасот Газа

Ослободени четворица заложници на Хамас во Појасот Газа

Во најголемата спасувачка акција во Појасот Газа по 7 октомври, израелската војска јави дека ослободила четворица заложници од рацете на Хамас. Операцијата се случила во бегалската населба Нусеират.

Извор: DW

Прочитајте повеќе

Многу аплаузи за Зеленски во Бундестагот-бојкот од АфД и БСВ

Многу аплаузи за Зеленски во Бундестагот-бојкот од АфД и БСВ

„Наш заеднички интерес е Путин да ја загуби оваа војна“, рече украинскиот претседател во емотивниот …