Пигпонгарите на „Крива Паланка 2007“ ја освои шампионската титула

Пигпонгарите на „Крива Паланка 2007“ ја освои шампионската титула

Изминатиот викенд се одиграa двата финални натпревара од плејофот на пигпонгарската лига за сезоната 2021/22 во машка конкуренција.

Во првиот натпревар домаќините, екипата на „Крива Паланкаја 2007“ ја победи гостинската екипа „Младост 96“ од Прилеп, со резултат 4:1.
На реваншот кој вчера се одигра во Прилеп, повторно триумфираа пингпонгарите на „Крива Паланка 2007“, овој пат со резултат 4:3, со што со вкупен резултат од 2:0 го совладаа минатогодишниот првак, екипата на ППК „Младост 96“ од Прилеп и на тој начин ја освоија шампионската титула во екипна конкуренција за сезоната 2021/22.

Прочитајте повеќе

Супербоул: Канзас Сити ја одбрани титулата во НФЛ

Супербоул: Канзас Сити ја одбрани титулата во НФЛ

Екипата на Канзас Сити Чифс ја одбрани шампионската титула во НФЛ, откако ноќеска во Лас …