LAS VEGAS, NV - APRIL 23: Singer Lisa Marie Presley attends the ribbon-cutting ceremony during the grand opening of "Graceland Presents ELVIS: The Exhibition - The Show - The Experience" at the Westgate Las Vegas Resort & Casino on April 23, 2015 in Las Vegas, Nevada. (Photo by Bryan Steffy/WireImage)

Почина ќерката на Елвис Присли, Лиза Мари Присли

Лиза Мари Присли, ќерката на Елвис Присли, почина на 54-годишна возраст откако доживеа тежок срцев удар во нејзиниот дом, само неколку часа откако била примена во болница.

Веста за нејзината смрт ја потврди и нејзината мајка, Присила Присли.

Во вторникот, Лиза беше на доделувањето на Златните глобуси. Таа и нејзината мајка беа присутни за да го поддржат Остин Батлер, кој освои Глобус за неговиот портрет на Елвис Присли.

Лиза Мари е родена во 1968 година и сопственик е на замокот на нејзиниот татко „Грејсленд“ во Мемфис. Таа имала девет години кога Елвис починал од срцев удар.

Прочитајте повеќе

УКИМ

Зимска школа на Меѓународниот семинар за македонски јазик, литература и култура

На Зимската школа ќе учествуваат 81 семинарист Кина, САД, Австралија, Германија, Франција, Турција, Полска, Словенија, …