време облачно студено

Преку денот сончево, во текот на ноќта дожд а на планините снег

Денеска во претпладневните и пладневните часови, ќе преовладува сончево време. Попладне ќе настапи мала до умерена облачност. Во текот на ноќта облачноста ќе се зголеми и ќе има врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места на запад, врнежи од снег. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер, особено изразен вдолж Повардарието. Максималната температура ќе достигне 14 степени Целзусови.

 

Прочитајте повеќе

сончево со облаци

Продолжува периодот на нестабилно време со пороен дожд и грмежи

Денеска ќе се задржи сончево и топло време, со мала до умерена облачност. Попладне ќе …