Претпладне сончево, попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи

Прeтпладне сончево со мала до умерена облачност, од пладневните часови променливо облачно и нестабилно време со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има поинтензивни процеси во форма на невреме со пообилен дожд за кратко време, силен ветер, електрични празнења и услови за појава на град.

Прочитајте повеќе

Силно полициско обезбедување во пресрет на чествувањето на Гоце Делчев

Под силно полициско обезбедување денеска делегации, функционери, политичари и граѓански здруженија со полагање цвеќе на …