Продолжува натпросечно топлото време, од понеделник мал пад на температурите

Денеска ќе се задржи сончево и топло време, со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Попладне, претежно во северните делови, ќе има услови за изолирана појава на краткотраен пороен дожд и грмежи. Максималната температура ќе изнесува 38 степени Целзиусови, а УВ=8.

Ваквото натпросечно топло време ќе се задржи до недела. Од понеделник времето на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, а локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме. Температурата ќе биде во опаѓање.

Прочитајте повеќе

дизел

Дизелот поевтинува за 2 денарa

Од ноќеска на полноќ, дизел горивото на бензинските станици низ земјава ќе се продава поевтино …