дожд врнежливо време

Променливо облачно и нестабилно време со локален пороен дожд

Времето денес ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен јужен ветер.

Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди, попладне во делови од котлината нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Од утре ќе има повеќе сончеви периоди, ќе дува умерен до засилен јужен ветер, а дневната температура ќе биде во пораст.

Во четврток и во сабота попладне се очекуваат локални врнежи од дожд.

Прочитајте повеќе

Новиот електронски дневник во училиштата најрано во второто полугодие

Откако ќе бидат исполнети сите услови предвидени во процесот на тестирање и по миграцијата на …