сончево време

Променливо облачно време со сончеви периоди

Во нашата земја денеска ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди, во западните делови со услови за слаб локален дожд. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен и северозападен правец. Дневната температура ќе се движи во интервалот од 9 до 21 степен Целзиусов.

Прочитајте повеќе

Да се скратат часовите поради топлото време, препорачува МОН

Да се скратат часовите поради топлото време, препорачува МОН

Одлуката на надлежните следува откако родители реагираа на социјалните мрежи и негодуваа децата да бидат …