Шолц против итен прекин на огнот во Газа

Шолц против итен прекин на огнот во Газа

Многу муслимански земји бараат од Израел итно да ги запре нападите во Појасот Газа. Но, гермаскиот канцелар има поинакво мислење – не смее да се дозволи Хамас да може да се „опорави“.

Извор: DW

Прочитајте повеќе

Затвореници во руски притвор земале двајца вработени како заложници, бараат автомобил и бесплатен премин

Затвореници во руски притвор земале двајца вработени како заложници, бараат автомобил и бесплатен премин

Шест затвореници во притворен центар во руската област Ростов зеле како заложници двајца вработени во …