Смртоносен пожар во хотел во Камбоџа

Смртоносен пожар во хотел во Камбоџа

Пожар избувна во казино хотел во Камбоџа. Според полицијата, најмалку десет лица загинале. Повеќе од 30 се повредени. Се уште е непозната причината за пожарот во пограничниот регион со Тајланд.

Извор: DW

Прочитајте повеќе

САД ќе обезбедат уште 400 милиони долари помош за Газа

САД ќе обезбедат уште 400 милиони долари помош за Газа

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен најави повеќе од 400 милиони долари дополнителна хуманитарна помош за …