Сончево и стабилно време, од среда натпросечно топло

Денеска ќе преовладува сончево време, со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер од северозападен правец, особено долж Повардарието а максималната температура ќе достигне 28 степени.

Во текот на работната седмица ќе се задржи стабилно време со постудени утра, до вторник и со пониска дневна температура.. Од среда дневната температура температурата повторно ќе се зголеми, позначително во четврток и петок, кога ќе биде натпросечно топло со температури до 35 степени Целзиусови.

Прочитајте повеќе

Одбележан Меѓународниот ден на мајчиниот јазик

Во рамки на одбележувањето на овој ден, во Институтот за македонски јазик ќе бидат презентирани …