Сончево и топло, попладне нестабилно со локален пороен дожд

Сончево и топло, попладне нестабилно со локален пороен дожд

Предпладне сончево и топло со мала до умерена облачност, а попладне наместа нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал од 29 до 36 степени. УВ=7.

Прочитајте повеќе

Талат Џафери: Има обиди за изборен инжинеринг

Талат Џафери: Има обиди за изборен инжинеринг

Имам добиено извештаи од учесниците во изборниот процес за вознемирување во однос на обиди за …