Сончево и топло време, од утре повисоки дневни температури

Денеска ќе преовладува претежно сончево и потопло време. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец, а температурата ќе се движи во интервалот од 18 до 28 степени Целзиусови.

Во следните денови ќе преовладува сончево време со значително повисоки дневни температури. До сабота, утринските температури ќе бидат многу ниски и на некои повисоки места ќе се спуштат и до 0 степени. Од вторник ќе има повремени врнежи од дожд со променлив интензитет. Максималната температура ќе достигне 33 Целзиусови степени.

Прочитајте повеќе

Ковачевски нема да има средба со Лавров

Премиерот Ковачевски истакна дека секоја земја на свој начин испраќа порака за неоправданата агресија на …