Сончево и топло време, од утре повисоки дневни температури

Сончево и топло време, од утре повисоки дневни температури

Денеска ќе преовладува претежно сончево и потопло време. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец, а температурата ќе се движи во интервалот од 18 до 28 степени Целзиусови.

Во следните денови ќе преовладува сончево време со значително повисоки дневни температури. До сабота, утринските температури ќе бидат многу ниски и на некои повисоки места ќе се спуштат и до 0 степени. Од вторник ќе има повремени врнежи од дожд со променлив интензитет. Максималната температура ќе достигне 33 Целзиусови степени.

Прочитајте повеќе

еу знаме

Клучна поддршка од ЕУ во борбата против пожарите во Северна Македонија

ЕУ отсекогаш била тука за Северна Македонија во тешки времиња. Нашата брза и суштинска помош …