Сончево и топло време со температура до 38 степени

Сончево и топло време со температура до 38 степени

Денеска времето ќе биде сончево и доста топло, со слаб до умерен ветер од североисточен правец. Максималната температура ќе достигне 38 степени Целзиусови, а УВ индексот ќе изнесува 8.

Прочитајте повеќе

Талат Џафери: Има обиди за изборен инжинеринг

Талат Џафери: Има обиди за изборен инжинеринг

Имам добиено извештаи од учесниците во изборниот процес за вознемирување во однос на обиди за …