Сончево време со температура до 32 степени

Сончево време со температура до 32 степени

Денеска претпладне ќе се задржи сончево време, а во пладневните часови ќе има мала до умерена облачност, поголема во планинските региони. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Максималната температура ќе се движи во интервалот од 22 до 32 степени Целзиусови, а УВ= 8.

Прочитајте повеќе

Бесплатен влез во музејските институции за 18 Мај, Меѓународниот ден музеите

Бесплатен влез во музејските институции за 18 Мај, Меѓународниот ден музеите

„Музеи за едукација и истражување“ е мотото под кое утре ќе се одбележи Меѓународниот ден …