Во текот на изминатата ноќ, минималната температура се спушти до -6 степени. Денеска ќе се задржи стабилно време, по одделни котлини со појава на магла и ниска облачност, особено во претпладневните и вечерните часови. Температурата ќе се движи во интервалот од 3 до 13 степени Целзиусови.