полиција

СВР Битола: Санкционирани 85 возачи кои возеле пребрзо

Соопштение од СВР Битола

Вчера во периодот од 11.00 до 17.00 часот, на територијата на СВР Битола полициски службеници спроведоа акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возила со брзина поголема од пропишаната.

Притоа, санкционирани биле 85 возачи, од кои 26 на територија на Ресен, 21 во Битола, 28 во Прилеп, 6 во Демир Хисар и 4 во Крушево.

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи, за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

Прочитајте повеќе

полиција полицајци

Двајца полицајци се сомничат дека примиле поткуп за да не констатираат сообраќаен прекршок

Тие се сомничат дека на 04.07.2024 околу 23.00 часот на ул.„Даме Груев“ во Скопје, при …