Владата усвои програма за изградба на спомен-обележје на Тоше Проески

Владата усвои програма за изградба на спомен-обележје на Тоше Проески

На денешната седница Владата усвои предлог-програма за изградба на спомен-обележје на пејачот Тоше Проески во Крушево. За овој проект ќе бидат обезбедени средства од буџетот, кои ќе се префрлаат на сметка на Опшина Крушево.Владата усвои програма за изградба на спомен-обележје на Тоше Проески

Предлогот за оваа програма е на Министерството за култура.

Извор: Слободен печат

Прочитајте повеќе

ВМРО-ДПМНЕ во недела ќе ги соопшти имињата на министрите

ВМРО-ДПМНЕ во недела ќе ги соопшти имињата на министрите

Мандатарот Христијан Мицкоски најави дека составот на новата влада ќе биде доставен во Собранието во …