Времето денеска облачно со температура до 14 степени

Времето денеска ќе биде умерено до значително облачно, на места со слаба магла во претпладневните часови. Ќе дува слаб до умерен север ветер, а температурата ќе се движи од 8 до 14 степени.

Од УХМР најавуваат дека од утре, следува период на претежно облачно време со повремени врнежи од дожд, кои ќе бидат пообилни во западните делови. До среда ќе дува претежно јужен до југоисточен ветер и утринските температури ќе бидат над нулата. Од среда ќе почне да дува северен ветер, што ќе предизвика и значителен пад на температурата.

Прочитајте повеќе

Царина Богоев

Богоев: Побрз транспорт и заштеда на време и средства преку стекнување статус на Овластен економски оператор

Заштеда на време и трошоци, помалку физички контроли, предност во царинење и избор на место …