Времето во текот на претстојната седмица - сончево и стабилно со повремен локален дожд

Времето во текот на претстојната седмица – сончево и стабилно со повремен локален дожд

Денеска ќе се задржи сончево време со мала до умерена облачност, попладне претежно во планинските региони во источните делови ќе има услови за изолирана појава на краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец а температурата ќе се движи од 24 до 31 степен Целзиусов.

Утре, особено во северозападните делови од земјата и во среда од пладневните часови, ќе има појава на краткотраен пороен дожд проследен со грмежи и засилен ветер, понекаде со поинтензивни процеси. Утринската температура во поголемиот дел од населените места нема да се менува.

Прочитајте повеќе

Мицкоски го објави составот на новата Влада, ќе има четири вицепремиери

Мицкоски го објави составот на новата Влада, ќе има четири вицепремиери

Мандатарот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски го објави идниот состав на новата Влада. Вечерва …